Ettevõttest

Meie eesmärk on tegutseda ausalt ja läbipaistvalt ning aidata kaasa kohaliku põllumajanduse arendamisele. Tunneme uhkust, et oleme teinud seda juba ligi 25 aastat.  

Meie kvaliteedi aluseks on avatus, inimeste kompetentsus ja pühendunud suhtumine töösse. Kuulame ja arvestame oma partnerite vajaduste ja ootustega ning leiame seeläbi parimad lahendused.  

Usume, et positiivne koostöö, toiduohutuse, regulatiivsete ja muude nõuete korrektne järgimine ning töökorralduse pidev täiustamine tagab ettevõtte jätkusuutlikkuse. Tänaseks oleme Eestis üks suurimaid aia- ja metsasaaduste käitlejaid ning turustame oma toodangut üle maailma.

Kvaliteet

Kõik meie kasutatavad marjakastid on puhtad ja terved. Tootmisel ja varumisel jälgime HACCP-i toiduohutuse nõudeid.

Kliendid

Figuraata põhiklientideks on hulgiostjad- köögiviljalaod, moosi ja konservitööstused. Oleme hetkel rõhku panemas ka jaeklendi teenindamisele.

Pakend

Pakendame oma kaupa vastavalt kliendi soovile (kas väike- või hulgipakend).

Transport

Kasutame nii oma autosid kui ka transpordifirmasid. Kuna suurem osa toodangust liigub Eestist väljapoole, teeme koostööd paljude transpordiettevõtetega.

Kliendisõbralik suhtumine ning kvaliteet

Meie prioriteediks on kvaliteet, puhtus ning kliendisõbralik suhtumine. Püüame tarbijate vajadustele vastu tulla ning leida kõige sobilikum koostöövorm- olgu selleks siis pakend, transport või mõni muu oluline aspekt. Oma tegevustes oleme loodussõbralikud, kasutame võimalikult palju taaskasutatavatest materjalidest pakendeid ja piirame sisse ostetava energia tarbimist.

Ettevõte aastast 1998

Figuraata alustas aia- ja metsasaaduste varumisega juba aastal 1998. Sel ajal käis palju inimesi seenel ja marjul, kuid ülejääva saagiga polnud midagi teha. Figuraata kokkuostupunkti said elanikud oma liigsed varud ära müüa. Kuna kauba sortiment pidevalt laienes ja kvaliteedile tuli järjest enam rõhku panna, võtsime 2003. aastal kasutusele suuremad jahutuskambrid.

  • 1998. aastal soetasime tootmishoone, kus käivitasime kokkuostupunkti.
  • Aastaks 2003. ehitasime esimese jahutuskambri.
  • 2005. aastal saime valmis ka sügavkülmkambrid. Samal aastal hakkasime tegelema ka seente keetmise- ja soolamisega.
  • Aastaks 2016 on meil kasutusel kaks jahutuskambrit, kaks sügavkülmkambrit, keeduruum, laoruumid ning sügavkülmautod.
  • 2020. aastal avasime päris oma e-poe, et pakkuda ka erakliendile kvaliteetset toorainet, tehes seda aastaringselt  ja otse koju kätte. Samuti ehitasime juurde ühe sügavkülmkambri.
  • Aastaks 2021 omame masinapargis kahte  suurt  erimõõtmelist rekat ning kahte kaubabussi, mis kõik on varustatud nii jahe- kui ka sügavkülmutus seadmetega. See annab meile valmiduse olla klientide soovidele vastutulelik, logistiliselt paindlik ning teistest ettevõtetest ajaliselt sõltumatu.

Jahutame. Kiirelt.

Loodusandide säilitamiseks on meil kasutusel nii jahutus- kui ka sügavkülmlaod. Varutava saagi tippkvaliteedi saavutamiseks jälgime esmalt, et kõik meie koostööpartnerid lähtuksid samadest tööpõhimõtetest nagu meie. Tagatud peab olema tooraine produktsioonil rangelt kontrollitud kasvatusmetoodika, elementaarne puhtus, kõrg kvaliteet ning kohene värskus.

Saagi käitlemise üheks põhiprintsiibiks on tooraine momentaalne maha jahutamine. Selleks on meil olemas oma transpordivahendid, mis on varustatud jahutus seadmetega, mis loob tingimused, et toodangu jahutus protsess saaks alguse võimalikult kiiresti- kõige parem otse põllult. Tootmishoones jätkame protseduuriga suurte jahutuskambritega. Nii väldime tooraine potentsiaalset riknemist ning väära toiduaine käitlemismetoodikat.

Järgmise etapina sügavkülmutame toorme suurtes sügavkülmaga varustatud kambrites, kus on ööpäeva ringselt -20 kuni -24 külmakraadi.
Toodangu pakendame kliendi soovidest lähtuvalt. Olgu selleks suur hulgipakend konteineri näol, või siis väikese mahutavusega väiksem pakend.

Logistika sujuvamaks korralduseks ja külmaketi tagamiseks Eestis omame sügavkülmikuga varustatud transpordivahendeid. Välisriikidesse minevate tootepartiide puhul tellime teenust ka samuti külmutusautosid omavatelt transpordiettevõtetelt.

Kogu tarneahelas jälgime HACCP-i toiduohutuse nõudeid.

Ei tea kuhu oma korjatud saak panna?

Ootame heameelega sinu marju, seeni ja muid ajasaadusi, et saaksime need korralikult ära külmutada.

Rahulolevad kliendid

Sain oma esimese tellimuse kätte. Pean ütlema et mina olen väga rahul. Mango ja vaarika kotti avades tuli nii meeldiv aroom vastu, poest ostetud toodete puhul seda juba ei kohta. Siinkohal saite endale uue püsikunde ning loodetavasti mu sõprade arvelt ehk saate mõne veel.

Maret

Granaatõuna seemned on lihtsalt imelised! Unusta tüütu puhastamine või küpsusastmega Bingo mängimine. Lihtsalt võta ja söö. Hea, et kaubaringid nii sagedased on!

Janika

Parimad külmutatud marjad, mida siinmail saada! Mitte kordagi pole pidanud pettuma. Kui sageli on külmutatud maasikad ebaühtlase suurusega, gigandist minini, siis Figuraata pakendis on enam-vähem sarnase mõõduga marjad, kõik on ilusad ja kvaliteetsed. Mangod ning ananassid on maitsvamast maitsvamad, neid võib vabalt mahlapulga või jäätise asemel kasutada (meie tütarlaps paneb endale väikesesse kaussi, sealt hea näpu vahel suhu pista). Metsmustikast rääkimata, marjad on terved ja küpsed.

Angela

Alati personaalne lähenemine, parimad marjad meie enda loodusest ja palju, palju muud põnevat.

Elis

Tänan suurepäraste toodete eest. Vaarikad ja mustsõstrad on maitstud - suurepärane kvaliteet. Meeldiv üllatus.

Valdo

Saime marjad kätte! Suurepärased! Täiesti imelised! Kindlasti tellime veel!

Triin

Värsked postitused

maasikad kuusevõrsed lillkapsas astelpaju mango tervislik

Kuidas jõudis Figuraata Oja talu perekonna juurde?

10.06.2022

Meie toodangu teekond läbib ikka vingeid radu. Seekordses postituses räägib lähemalt Oja talu perenaine Mirlian Rebane, kuidas meie marjad nende perekonna südamed võitsid. Lisaks toob Mirlian välja oma lemmik smuutiretsepti. 

${___('read_more')}
vaarikad astelpaju banaaniviilud kirsid Regina Oja

Persoonilugu - Regina Oja, Figuraata marjafänn

20.04.2022

Figuraata sügavkülmutatud kööviljad, marjad ja puuviljad on minu jaoks nagu kirss tordil. Kvaliteet, millest ei ole võimalik mööda vaadata. 

${___('read_more')}
lillkapsas sügavkülmutatud tervislik blendtec

Toitumisnõustaja selgitab: miks võiks külmutatud puu- ja köögivilju eelistada?

20.04.2022

Puu- ja köögiviljadest tulevad meile eluks vajalikud ained, kuid mitte alati pole meie piirkonnas saada kohalikku värsket kraami. Mida siis teha?

${___('read_more')}

Osta külmutatud värskust meie e-poest

Meie tootevalikust leiad kõige maitsvamaid metsa- ja aiasaadusi, ülimalt värskelt ja külmalt.

Leia meid sotsiaalmeediast


Isikuandmete töötlemine #figuraata
Oma veebilehel kasutame küpsiseid. Küpsised aitavad analüüsida veebiliiklust ning annavad meile statistilist teavet.