Uudised

Üleminek kaubaringidelt kojuveole

Head kliendid ja kaasaelajad, meil on hea meel teatada, et nüüdsest saab meie tooteid otse koju tellida.

Eks see ole ühelt poolt kurb uudis, teiselt poolt jällegi väga hea uudis.

Kaubaringide lõpetamisega on meie e-poe esimene faas läbi saanud ja sihtmärgid täidetud. Oleme tõestanud endale, et meie kauba järele on inimeste seas reaalne vajadus ja seda isegi juhul kui kauba kättesaamise meetod erines kõikidest teistest e-poodidest päris kõvasti. Samas see, et me saime ise kaupa laiali jagada andis meile võimaluse kohtuda oma reaalsete klientidega, kuulata ära nende murekohad ja muidugi tutvustada enda firmat ja loodetavasti suurendada enda klientide hulka läbi suust-suhu reklaamile. Seda võimendasid ka viimastel ringidel keskmisest pikemad järjekorrad kaubaringi punktides, kus ka mitte asjasse puutuvad inimesed tundsid huvi, et mis kaupa me seal jagame ning olid juba järgmisel nädalal tellijate nimekirjas.

Kui me e-poega alustasime, siis suutsime klientidele vastu tulla kui keegi tahtis tee peal kaupa saada või asusid kaubapunktide läheduses ja jõudsime kiirelt nende juurest läbi lipsata. Praegusel hetkel oleme jõudnud punkti, kus tellijate arv on kasvanud selliseks, et tekib juba probleem järgmisse kaubapunkti jõudmisega ja peame järjest klientidele ära ütlema kui nad asuvad teepeal, kuid natuke kõrvalisemas kohas. See, aga tähendab, et me oleme oma nädalase piiri lähedal ja järgmisteks valikuteks on:

  • lisa kaubaring, mis nõuab teist autojuhti
  • osta uus auto ja jagada kaubapunktid 2 auto vahel ära
  • kasutada transpordifirmat, kes on kauba laialijagamisele spetsialiseerunud ja omab kümneid või sadu autosid

Esimesed 2 valikut tähendavad, et me hakkame väikest viisi transpordifirmaks ja see pole kunagi olnud meie eesmärk. Meie eesmärk on pakkuda kvaliteetseid aia- ja metsasaadusi mõistliku hinnaga. Võibolla ei paista see välja, aga kaubaringid on ka päris kurnavad, tööpäev algab kell 8.00 kui hakatakse pakkima veel öiseid tellimusi, seejärel kaupade peale laadimine ja kontrollimine, et kõik sai ikka kaasa. Sõit algab kell 11.00, esimesse kaubaringi punkti jõuame 11.30 ja viimasesse 21.30. Selleks ajaks on sõidetud 300 km ja suheldud sadade klientidega. Kui kliendid lähevad viimasest punktist rõõmsalt koju, siis autojuht alustab tagasisõitu, mis on samuti 300 km pikkune tee. Kõik see kokku tähendab, et järgmisel päeval autojuhist asja pole.  

Lisaks kõigele sellele saame igapäev kirju, et kas X kohta ka toome või kuna kaubaringi laiendame. Fakt on see, et oma jõududega me tervet Eestit ära katta ei suuda ja meie ainuke võimalus ongi kasutada transpordifirma abi.

Teame, et osadele meie klientidele muudab transporditasu tellimise kallimaks, kuid me tahtsime selle koha pealt olla nii ausad kui võimalikud. Me oleks võinud iga kaubaartikli hinda tõsta 1€ võrra ja olekski transpordi tasu poole väiksem olnud, aga me tunneme, et see poleks õiglane suuremate tellijate suhtes, kellele oleks see kaasa toonud ligi 20-30€ hinnatõusu. Mõned kavalamad kliendid juba ütlesid ka, et võtavad sõbranna punti ja saavad kojuveo hoopis tasuta.

Igatahes sellega algab meie e-poe teine faas - vallutada ära terve Eesti ja teha oma tooted kättesaadavaks 99% Eestis elevatele inimestele. Mis edasi? Eks vaatame, kui Eesti e-poe jaoks väikeseks jääb 🙂

Täname mõistva suhtumise eest ja loodame, et olete ikka meiega ka edaspidi.

Loe lisaks

maasikad kuusevõrsed lillkapsas astelpaju mango tervislik

Kuidas jõudis Figuraata Oja talu perekonna juurde?

10.06.2022

Meie toodangu teekond läbib ikka vingeid radu. Seekordses postituses räägib lähemalt Oja talu perenaine Mirlian Rebane, kuidas meie marjad nende perekonna südamed võitsid. Lisaks toob Mirlian välja oma lemmik smuutiretsepti. 

${___('read_more')}
vaarikad astelpaju banaaniviilud kirsid Regina Oja

Persoonilugu - Regina Oja, Figuraata marjafänn

20.04.2022

Figuraata sügavkülmutatud kööviljad, marjad ja puuviljad on minu jaoks nagu kirss tordil. Kvaliteet, millest ei ole võimalik mööda vaadata. 

${___('read_more')}
lillkapsas sügavkülmutatud tervislik blendtec

Toitumisnõustaja selgitab: miks võiks külmutatud puu- ja köögivilju eelistada?

20.04.2022

Puu- ja köögiviljadest tulevad meile eluks vajalikud ained, kuid mitte alati pole meie piirkonnas saada kohalikku värsket kraami. Mida siis teha?

${___('read_more')}

Osta külmutatud värskust meie e-poest

Meie tootevalikust leiad kõige maitsvamaid metsa- ja aiasaadusi, ülimalt värskelt ja külmalt.

Leia meid sotsiaalmeediast


Isikuandmete töötlemine #figuraata
Oma veebilehel kasutame küpsiseid. Küpsised aitavad analüüsida veebiliiklust ning annavad meile statistilist teavet.